Com(p)AGE projekt

Digitális megoldások a határon és generációkon átívelő gondozó közösségek támogatására az idősek életminőségének javítása érdekében
 

Alapítványunk az elmúlt években sikeresen megvalósított Co-AGE és engAGE projektek folytatásaként egy újabb INTERREG AT-HU pályázatban vesz részt projektpartnerként.

A Com(p)AGE olyan innovatív projekt, mely Magyarország illetve Ausztria idősebb lakosait célozza meg. Célja, hogy jobban megismerhessék a digitális lehetőségeket, életminőségük javítása, a környezetükkel való kapcsolatteremtésük elősegítése érdekében. A projekt fő elemei egy felhasználóbarát alkalmazás kifejlesztését célzó közös kreatív workshopok, valamint az önkéntesek és az időseket gondozó szervezetek munkatársai számára kínált sokrétű tanfolyami program, amelynek célja a generációk közötti kapcsolatteremtés és az idősebbek digitális eszközhasználatának elősegítése. A projekt az Interreg AT-HU Program támogatásával valósul meg, mely a Magyarország és Ausztria közötti határon átnyúló együttműködést hivatott előmozdítani.
 

A Com(p)AGE Ausztriában és Magyarországon megvalósuló határon átnyúló projekt, amely arra irányul, hogy az idősebb generációt megismertesse a digitális/elektronikus lehetőségekkel. A cél az életminőségük javítása és az elmagányosodásuk elleni küzdelem, különösen vidéken, ahol egyre többen szorulnak gondozásra, segítésre, miközben ehhez egyre kevesebb szakember áll rendelkezésre.

A projekt középpontjában egy olyan elektronikus felület áll, amely megkönnyíti az idősek számára, hogy kapcsolatba lépjenek a gondozásukat biztosító intézményekkel/szervezetekkel és önkéntesekkel, tevékenységekben vegyenek részt és támogatást kapjanak a mindennapjaikban. A platform egyben megkönnyíti az önkénteseknek és a gondozóknak értékes munkájuk összehangolását, hogy akkor és ott tudjanak segítséget nyújtani, ahol erre szükség van. Az idősek jólétének társadalmi, lelki és spirituális összetevőire fókuszáló, a fizikai egészség szempontjait is tekintetbe vevő digitális megoldás igényre szabása a potenciális felhasználók és a regionális intézmények közös workshopjain zajlik.

A projekt másik fontos elemét az önkéntesek és a gondozó intézmények munkatársai részére kínált készségfejlesztő workshopok képezik. Sor kerül továbbá három trénerképző, valamint két, transzkulturális, vallásközi és szociális készségekkel foglalkozó workshopra is, melyek során a fiatalok értékes betekintést nyerhetnek a gondozási és ápolási közegbe. Ez nemcsak a generációk közötti kohéziót erősíti, hanem a szociális segítő szakmák vonzerejét is növelheti.

A projekt résztvevői az idős emberek látogatása során megmutatják nekik az újonnan kifejlesztett alkalmazást, akik így megtanulják a digitális média biztonságos használatát, hogy aktív részesei lehessenek a modern, hálózatokba szerveződött világnak.

A Com(p)AGE projekt határon átnyúló - országok, generációk és szervezetek közötti - együttműködést valósít meg, melynek közös célja az idősek életminőségének tartós javítása.

Projektismertető kiadvány

A projekt honlapja

A projekt Facebook oldala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Alapítvány fő támogatói:

Partnereink: